Naša škola sa zameriava na implementáciu informačných a komunikačných technológií, vyučovanie cudzieho jazyka od 1. ročníka, zavádzanie inovatávnych a aktivizujúcich metód do výchovno-vzdelávacieho procesu. Podporujeme športové aktivity, enviromentálnu výchovu a budujeme kladný vzťah detí k ľudovým tradíciám. Toto všetko vplýva na vytváranie pozitívnej klímy v našej škole. Aktivity pre žiakov: Učitelia so žiakmi sa zapájajú do projektov, či súťaží rôzneho zamerania - vedomostné, športové, výtvarné, spevácke, recitátorské a žnú úspechy nielen na úrovni okresu, ale aj kraja a republiky. Škola dlhodobo organizuje Školu v prírode pre žiakov 1. stupňa, lyžiarsky výcvik pre 7.-9. ročník, plavecký vycvik - základný aj zdokonaľovací. Niekoľko rokov v škole pracuje školský parlament, ktorý je organizátorom mnohých akcií na pôde školy - Šarkaniády, burzy kníh, dňa narcisov, zbierky pre útulok a mnohých iných.

Aj naša škola je súčasťou celonárodného programu olympijského víťaza Mateja Tótha.

Tréneri O2 Športovej akadémie Mateja Tótha aktívne vedú našich žiakov k pravidelnému pohybu. Vďaka prepracovanej metodike sa žiaci zlepšujú po športovej, zdravotnej aj mentálnej stránke, a to všetko zábavným spôsobom plným hier a súťaží. Vďaka všeobecnej pohybovej príprave, majú naši žiaci v akadémii možnosť sa neskôr venovať akémukoľvek športu a budú naň dobre pripravení. Možno aj niektoré z našich detí sa raz stane olympijským víťazom, dnes im vďaka programu akadémie dávame túto šancu

Povedali o nás

Patrícia G.

Sokolíčka? Dala mi to najdôležitejšie - vzdelanie, ktoré mi pomohlo dostať sa na strednú školu. Pomohla mi osamostatniť sa. Ďakujem.

Lucia V.

Po príchode na Grösslingovú sa mi veľmi zišli poznatky zo Sokolíčky a zúžitkovala som ich naplno. Dovolím si povedať, že som na tom bola oveľa lepšie ako moji doterajší spolužiaci z iných škôl a chápala som učivu aj bez nejakej veľkej driny. A samozrejme mi dala úžasné zážitky a krásnych 8 rokov života.

Jana M.

Všetky tri naše deti sme zapísali na ZŠ Sokolíkova. Sme spokojní s prístupom učiteliek, sú kreatívne, milé a vidieť, že svoju prácu robia s láskou. Deti sa ráno do školy tešia a to je pre nás veľmi dôležité. Úroveň školy je výborná.

Zuzana G.

Odporučila by som túto školu kvôli príjemnému prostrediu, dobrým učiteľom, dostačujúcemu výberu krúžkov, veľkému školskému dvoru s umelým futbalovým ihriskom, možnosťou účasti na olympiádach a iných súťažiach. Pestrá ponuka akcií pre deti/sľub prváčikov, MDD, Mikuláš, Vianočný jarmok... aj za účasti rodičov.